IDEC NRAN2121-30A-AA
Part No.:
NRAN2121-30A-AA
Description:
CIRCUIT PROTECTOR 30A
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
2
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
cURus, UL1077, VDE
1. How to order NRAN2121-30A-AA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the NRAN2121-30A-AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRAN2121-30A-AA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NRAN2121-30A-AA NRAN2121-3A-AA NRAN2121-10A-AA NRAN2121-F-5A-AA
Part Number NRAN2121-30A-AA NRAN2121-3A-AA NRAN2121-10A-AA NRAN2121-F-5A-AA
Manufacturer IDEC IDEC IDEC IDEC
Series NRA NRA NRA NRA
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Current Rating (Amps) 30A 3A 10A 5A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 65 V 65 V 65 V 65 V