Murata Power Solutions Inc. NPH10S2405IC
Part No.:
NPH10S2405IC
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.NPH10S2405IC.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5.1V 10W
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
NPH10S (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
5.1V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.96A
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Efficiency:
83%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order NPH10S2405IC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the NPH10S2405IC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NPH10S2405IC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NPH10S2405IC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NPH10S2405IC
Part Number NPH10S2405IC
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Series NPH10S (10W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 5.1V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1.96A
Power (Watts) 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Efficiency 83%