OmniOn Power™ MVT040A0X43-SRPHZ
Part No.:
MVT040A0X43-SRPHZ
Manufacturer:
OmniOn Power™
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MVT040A0X43-SRPHZ.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 0.45-2V 80W
Manufacturer:
OmniOn Power™
Series:
MegaDLynx™
Package/Case:
Module
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
14.4V
Voltage - Output 1:
0.45 ~ 2V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
40A
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Efficiency:
91.5%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active High
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order MVT040A0X43-SRPHZ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MVT040A0X43-SRPHZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVT040A0X43-SRPHZ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVT040A0X43-SRPHZ
Part Number MVT040A0X43-SRPHZ
Manufacturer OmniOn Power™
Series MegaDLynx™
Package/Case Module
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 1 0.45 ~ 2V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 40A
Power (Watts) -
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Efficiency 91.5%