KEMET MPXV1D1250L220
Part No.:
MPXV1D1250L220
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MPXV1D1250L220.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 6.7A 46.2MOHM SMD
Shipping
Inventory:500
Manufacturer:
KEMET
Series:
METCOM MPXV
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.7 A
Current - Saturation (Isat):
9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
46.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order MPXV1D1250L220 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MPXV1D1250L220 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPXV1D1250L220?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPXV1D1250L220
Part Number MPXV1D1250L220
Manufacturer KEMET
Series METCOM MPXV
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Metal Composite
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.7 A
Current - Saturation (Isat) 9A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 46.2mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 6.5MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)