TDK Corporation MLK1005S8N2D
Part No.:
MLK1005S8N2D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLK1005S8N2D.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 350MA 380MOHM SM
Product Status:
Obsolete
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
380mOhm Max
Q @ Freq:
7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MLK1005S8N2D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLK1005S8N2D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK1005S8N2D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLK1005S8N2D.
Image MLK1005S8N2D
Part Number MLK1005S8N2D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 8.2 nH
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)