TDK Corporation MLK1005S5N6ST000
Part No.:
MLK1005S5N6ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLK1005S5N6ST000.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 400MA 300MOHM SM
Product Status:
Last Time Buy
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
5.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MLK1005S5N6ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLK1005S5N6ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK1005S5N6ST000?
Image MLK1005S5N6ST000
Part Number MLK1005S5N6ST000
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 5.6 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 5.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)