TDK Corporation MLK1005S2N0STD25
Part No.:
MLK1005S2N0STD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLK1005S2N0STD25.pdf
Description:
FIXED IND 2NH 500MA 180 MOHM SMD
Product Status:
Obsolete
Inductance:
2 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
8.3GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order MLK1005S2N0STD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLK1005S2N0STD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLK1005S2N0STD25?
Image MLK1005S2N0STD25
Part Number MLK1005S2N0STD25
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 8.3GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)