TDK Corporation MLG1005SR24JTD25
Part No.:
MLG1005SR24JTD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005SR24JTD25.pdf
Description:
FIXED IND 240NH 100MA 4.8OHM SMD
Inductance:
240 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
4.8Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005SR24JTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005SR24JTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005SR24JTD25?
Image MLG1005SR24JTD25
Part Number MLG1005SR24JTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 240 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.8Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 400MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)