TDK Corporation MLG1005SR12HT000
Part No.:
MLG1005SR12HT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005SR12HT000.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 150MA 2.2OHM SMD
Series:
MLG
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
600MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005SR12HT000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005SR12HT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005SR12HT000?
Image MLG1005SR12HT000
Part Number MLG1005SR12HT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 120 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 600MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)