TDK Corporation MLG1005S3N6STD25
Part No.:
MLG1005S3N6STD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005S3N6STD25.pdf
Description:
FIXED IND 3.6NH 700MA 200MOHM SM
Inductance:
3.6 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
5GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S3N6STD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005S3N6STD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S3N6STD25?
Image MLG1005S3N6STD25
Part Number MLG1005S3N6STD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 3.6 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)