TDK Corporation MLG1005S2N4CTD25
Part No.:
MLG1005S2N4CTD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005S2N4CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 2.4NH 800MA 150MOHM SM
Inductance:
2.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S2N4CTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005S2N4CTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S2N4CTD25?
Image MLG1005S2N4CTD25
Part Number MLG1005S2N4CTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 2.4 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)