TDK Corporation MLG1005S1N6CTD25
Part No.:
MLG1005S1N6CTD25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005S1N6CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 1.6NH 1A 120 MOHM SMD
Series:
MLG
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
1.6 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
7.5GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S1N6CTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005S1N6CTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S1N6CTD25?
Image MLG1005S1N6CTD25
Part Number MLG1005S1N6CTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 1.6 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 7.5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)