TDK Corporation MLG1005S0N8CTD25
Part No.:
MLG1005S0N8CTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG1005S0N8CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 0.8NH 1A 100 MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
0.8 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S0N8CTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG1005S0N8CTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S0N8CTD25?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLG1005S0N8CTD25
Part Number MLG1005S0N8CTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 0.8 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)