TDK Corporation MLG0603S27NJT000
Part No.:
MLG0603S27NJT000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603S27NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 100MA 1.5 OHM SMD
Series:
MLG
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S27NJT000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603S27NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S27NJT000?
Image MLG0603S27NJT000
Part Number MLG0603S27NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)