TDK Corporation MLG0603S1N1ST000
Part No.:
MLG0603S1N1ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603S1N1ST000.pdf
Description:
FIXED IND 1.1NH 550MA 150MOHM SM
Series:
MLG
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
1.1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S1N1ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603S1N1ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S1N1ST000?
Image MLG0603S1N1ST000
Part Number MLG0603S1N1ST000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 1.1 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 550 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)