TDK Corporation MLG0603S15NJTD25
Part No.:
MLG0603S15NJTD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603S15NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 180MA 1.1 OHM SMD
Series:
MLG
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.5GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S15NJTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603S15NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S15NJTD25?
Image MLG0603S15NJTD25
Part Number MLG0603S15NJTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 15 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)