TDK Corporation MLG0603P3N7ST000
Part No.:
MLG0603P3N7ST000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603P3N7ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.7NH 400MA 200MOHM SM
Series:
MLG-P
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
3.7 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P3N7ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603P3N7ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P3N7ST000?
Image MLG0603P3N7ST000
Part Number MLG0603P3N7ST000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG-P
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 3.7 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)