TDK Corporation MLG0603P30NJTD25
Part No.:
MLG0603P30NJTD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603P30NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 30NH 130MA 2.2 OHM SMD
Inductance:
30 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P30NJTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603P30NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P30NJTD25?
Image MLG0603P30NJTD25
Part Number MLG0603P30NJTD25
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 30 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)