TDK Corporation MLG0603P2N4CTD25
Part No.:
MLG0603P2N4CTD25
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603P2N4CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 2.4NH 500MA 200MOHM SM
Series:
MLG-P
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
2.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7.5GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P2N4CTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603P2N4CTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P2N4CTD25?
Image MLG0603P2N4CTD25
Part Number MLG0603P2N4CTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG-P
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2.4 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 7.5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)