TDK Corporation MLG0603P2N3ST000
Part No.:
MLG0603P2N3ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0603P2N3ST000.pdf
Description:
FIXED IND 2.3NH 600MA 200MOHM SM
Inductance:
2.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P2N3ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0603P2N3ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P2N3ST000?
Image MLG0603P2N3ST000
Part Number MLG0603P2N3ST000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 7.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)