TDK Corporation MLG0402Q2N3ST000
Part No.:
MLG0402Q2N3ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0402Q2N3ST000.pdf
Description:
FIXED IND 2.3NH 200MA 800MOHM SM
Inductance:
2.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q2N3ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0402Q2N3ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q2N3ST000?
Image MLG0402Q2N3ST000
Part Number MLG0402Q2N3ST000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)