TDK Corporation MLG0402Q10NJT000
Part No.:
MLG0402Q10NJT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLG0402Q10NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 140MA 2.1 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG-Q
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.1Ohm Max
Q @ Freq:
3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q10NJT000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLG0402Q10NJT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q10NJT000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLG0402Q10NJT000
Part Number MLG0402Q10NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG-Q
Package/Case 01005 (0402 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 10 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Q @ Freq 3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)