TDK Corporation MLF2012C330MT000
Part No.:
MLF2012C330MT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLF2012C330MT000.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 5MA 1.1 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLF
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
400 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)
1. How to order MLF2012C330MT000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MLF2012C330MT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF2012C330MT000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLF2012C330MT000
Part Number MLF2012C330MT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 400 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)