TDK Corporation MHQ0603P4N1ST000
Part No.:
MHQ0603P4N1ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MHQ0603P4N1ST000.pdf
Description:
FIXED IND 4.1NH 400MA 350MOHM SM
Inductance:
4.1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P4N1ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MHQ0603P4N1ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P4N1ST000?
Image MHQ0603P4N1ST000
Part Number MHQ0603P4N1ST000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 4.1 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)