TDK Corporation MHQ0603P3N9ST000
Part No.:
MHQ0603P3N9ST000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MHQ0603P3N9ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 400MA 350MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MHQ-P
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P3N9ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MHQ0603P3N9ST000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P3N9ST000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MHQ0603P3N9ST000
Part Number MHQ0603P3N9ST000
Manufacturer TDK Corporation
Series MHQ-P
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 3.9 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)