TDK Corporation MHQ0603P3N8ST000
Part No.:
MHQ0603P3N8ST000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MHQ0603P3N8ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.8NH 450MA 300MOHM SM
Inductance:
3.8 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
450 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P3N8ST000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MHQ0603P3N8ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P3N8ST000?
Image MHQ0603P3N8ST000
Part Number MHQ0603P3N8ST000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 3.8 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)