TDK Corporation MHQ0603P3N2BT000
Part No.:
MHQ0603P3N2BT000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MHQ0603P3N2BT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.2NH 550MA 200MOHM SM
Inductance:
3.2 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P3N2BT000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MHQ0603P3N2BT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P3N2BT000?
Image MHQ0603P3N2BT000
Part Number MHQ0603P3N2BT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 3.2 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 550 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)