TDK Corporation MHQ0603P27NHTD25
Part No.:
MHQ0603P27NHTD25
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MHQ0603P27NHTD25.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 160MA 2.2 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
160 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order MHQ0603P27NHTD25 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MHQ0603P27NHTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P27NHTD25?
Image MHQ0603P27NHTD25
Part Number MHQ0603P27NHTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 160 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)