INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM9N1HHBPDG
Part No.:
MCI0603TM9N1HHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM9N1HHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 9.1NH 250MA 0.7OH
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM9N1HHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM9N1HHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM9N1HHBPDG?
Image MCI0603TM9N1HHBPDG
Part Number MCI0603TM9N1HHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)