INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM7N5HHBPDG
Part No.:
MCI0603TM7N5HHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM7N5HHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 7.5NH 300MA 0.6OH
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM7N5HHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM7N5HHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM7N5HHBPDG?
Image MCI0603TM7N5HHBPDG
Part Number MCI0603TM7N5HHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)