INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM4N7HHBPDG
Part No.:
MCI0603TM4N7HHBPDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM4N7HHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 4.7NH 350MA 0.4OH
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
MCI-TM
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
4.7 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM4N7HHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM4N7HHBPDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM4N7HHBPDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCI0603TM4N7HHBPDG
Part Number MCI0603TM4N7HHBPDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd
Series MCI-TM
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 4.7 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)