INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM4N3HHBPDG
Part No.:
MCI0603TM4N3HHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM4N3HHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 4.3NH 350MA 0.4OH
Inductance:
4.3 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
5.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM4N3HHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM4N3HHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM4N3HHBPDG?
Image MCI0603TM4N3HHBPDG
Part Number MCI0603TM4N3HHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 4.3 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 5.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)