INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM18NHHBPDG
Part No.:
MCI0603TM18NHHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM18NHHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 18NH 200MA 0.8OHM
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM18NHHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM18NHHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM18NHHBPDG?
Image MCI0603TM18NHHBPDG
Part Number MCI0603TM18NHHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 18 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)