INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TM15NHHBPDG
Part No.:
MCI0603TM15NHHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TM15NHHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 15NH 250MA 0.7OHM
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TM15NHHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TM15NHHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TM15NHHBPDG?
Image MCI0603TM15NHHBPDG
Part Number MCI0603TM15NHHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 15 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)