INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG6N2HHBPDG
Part No.:
MCI0603TG6N2HHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG6N2HHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 6.2NH 300MA 0.5OH
Inductance:
6.2 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
500mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG6N2HHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG6N2HHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG6N2HHBPDG?
Image MCI0603TG6N2HHBPDG
Part Number MCI0603TG6N2HHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 6.2 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)