INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG3N9BHBPDG
Part No.:
MCI0603TG3N9BHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG3N9BHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 3.9NH 350MA 0.35O
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG3N9BHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG3N9BHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG3N9BHBPDG?
Image MCI0603TG3N9BHBPDG
Part Number MCI0603TG3N9BHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 3.9 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)