INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG3N6BHBPDG
Part No.:
MCI0603TG3N6BHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG3N6BHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 3.6NH 400MA 0.3OH
Inductance:
3.6 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG3N6BHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG3N6BHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG3N6BHBPDG?
Image MCI0603TG3N6BHBPDG
Part Number MCI0603TG3N6BHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 3.6 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)