INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG3N3BHBPDG
Part No.:
MCI0603TG3N3BHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG3N3BHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 3.3NH 400MA 0.3OH
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
9.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG3N3BHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG3N3BHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG3N3BHBPDG?
Image MCI0603TG3N3BHBPDG
Part Number MCI0603TG3N3BHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 9.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)