INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG2N2BHBPDG
Part No.:
MCI0603TG2N2BHBPDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG2N2BHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 2.2NH 450MA 0.22O
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
MCI-TG
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
12GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG2N2BHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG2N2BHBPDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG2N2BHBPDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCI0603TG2N2BHBPDG
Part Number MCI0603TG2N2BHBPDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd
Series MCI-TG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 2.2 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 12GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)