INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG22NHHBPDG
Part No.:
MCI0603TG22NHHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG22NHHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 22NH 150MA 1.2OHM
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
9 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG22NHHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG22NHHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG22NHHBPDG?
Image MCI0603TG22NHHBPDG
Part Number MCI0603TG22NHHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 22 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 9 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)