INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG18NJHBPDG
Part No.:
MCI0603TG18NJHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG18NJHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 18NH 200MA 1.0OHM
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG18NJHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG18NJHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG18NJHBPDG?
Image MCI0603TG18NJHBPDG
Part Number MCI0603TG18NJHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 18 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)