INPAQ Technology Co., Ltd MCI0603TG12NHHBPDG
Part No.:
MCI0603TG12NHHBPDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCI0603TG12NHHBPDG.pdf
Description:
FIXED IND 0603 12NH 250MA 0.75OH
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MCI0603TG12NHHBPDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MCI0603TG12NHHBPDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCI0603TG12NHHBPDG?
Image MCI0603TG12NHHBPDG
Part Number MCI0603TG12NHHBPDG
Material - Core Ceramic
Inductance 12 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)