ams-OSRAM USA INC. LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z
Part No.:
LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Boomerang
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z.pdf
Description:
LED RED CLEAR SMD R/A
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
SIDELED®
Package/Case:
2-SMD, Boomerang
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
Red
Configuration:
Standard
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
11.25mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:
628nm
Wavelength - Peak:
635nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
4.00mm L x 3.60mm W
1. How to order LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z
Part Number LS A670-J1L2-1-0-10-R33-Z
Manufacturer ams-OSRAM USA INC.
Series SIDELED®
Package/Case 2-SMD, Boomerang
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Color Red
Configuration Standard
Lens Color Colorless
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 11.25mcd
Lens Style Round with Flat Top
Lens Size 2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Current - Test 10mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant 628nm
Wavelength - Peak 635nm
Features -
Grade -
Qualification -
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 4.00mm L x 3.60mm W