Johanson Technology Inc. LRW0402WS5N1GG001T
Part No.:
LRW0402WS5N1GG001T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LRW0402WS5N1GG001T.pdf
Description:
FIXED IND 5.1NH 800MA 83MOHM SMD
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
5.1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Q @ Freq:
58 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
1. How to order LRW0402WS5N1GG001T on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LRW0402WS5N1GG001T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LRW0402WS5N1GG001T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LRW0402WS5N1GG001T
Part Number LRW0402WS5N1GG001T
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 5.1 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Q @ Freq 58 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 5.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)