Murata Electronics LQP02TQ7N5H02D
Part No.:
LQP02TQ7N5H02D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQP02TQ7N5H02D.pdf
Description:
FIXED IND 7.5NH 200MA 1.5OHM SMD
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQP02
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thick Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.23mm)
1. How to order LQP02TQ7N5H02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQP02TQ7N5H02D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQP02TQ7N5H02D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LQP02TQ7N5H02D
Part Number LQP02TQ7N5H02D
Manufacturer Murata Electronics
Series LQP02
Package/Case 01005 (0402 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Thick Film
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Q @ Freq 10 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)