Murata Electronics LQH66SN150M03L
Part No.:
LQH66SN150M03L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQH66SN150M03L.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.3A 96.6MOHM SMD
Shipping
Inventory:968
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH66
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
96.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2525 (6363 Metric)
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order LQH66SN150M03L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQH66SN150M03L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQH66SN150M03L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LQH66SN150M03L
Part Number LQH66SN150M03L
Manufacturer Murata Electronics
Series LQH66
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 96.6mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 17MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 2525 (6363 Metric)
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)