Murata Electronics LQH32PN150MNCL
Part No.:
LQH32PN150MNCL
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQH32PN150MNCL.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 700MA 570MOHM SMD
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH32
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
1. How to order LQH32PN150MNCL on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQH32PN150MNCL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQH32PN150MNCL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LQH32PN150MNCL
Part Number LQH32PN150MNCL
Manufacturer Murata Electronics
Series LQH32
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) 800mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)