Murata Electronics LQG15WZ9N1J02D
Part No.:
LQG15WZ9N1J02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15WZ9N1J02D.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 550MA 0.17OHM SM
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3.4GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)
1. How to order LQG15WZ9N1J02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15WZ9N1J02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WZ9N1J02D?
Image LQG15WZ9N1J02D
Part Number LQG15WZ9N1J02D
Material - Core Air
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 550 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3.4GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)