Murata Electronics LQG15WZ8N2J02D
Part No.:
LQG15WZ8N2J02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15WZ8N2J02D.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 550MA 0.16OHM SM
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3.6GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)
1. How to order LQG15WZ8N2J02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15WZ8N2J02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WZ8N2J02D?
Image LQG15WZ8N2J02D
Part Number LQG15WZ8N2J02D
Material - Core Air
Inductance 8.2 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 550 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3.6GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)