Murata Electronics LQG15WZ6N8G02D
Part No.:
LQG15WZ6N8G02D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LQG15WZ6N8G02D.pdf
Description:
FIXED IND 6.8NH 700MA 0.14OHM SM
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order LQG15WZ6N8G02D on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LQG15WZ6N8G02D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LQG15WZ6N8G02D?
Image LQG15WZ6N8G02D
Part Number LQG15WZ6N8G02D
Material - Core Air
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)